• Erasmus+

• Projekt pod nazwą „Kompetentna kadra sukcesem w edukacji” został przygotowany w ramach Programu Erasmus + Edukacja szkolna w celu umożliwienia pracownikom szkół z terenu Gminy Rybno doskonalenia kompetencji zawodowych poprzez szkolenia i doświadczenia w wymiarze międzynarodowym w zakresie pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych; komunikacji, mediacji, współpracy z trudnym rodzicem; wykorzystywania narzędzi IT w dydaktyce oraz emisji głosu.

W trakcie dwóch lat realizacji projektu 10 nauczycieli z naszej szkoły wzięło udział w trzech międzynarodowych szkoleniach.

• od 1 do 7 lipca 2018 r. Murcja (Hiszpania) : „Praca z uczniem o indywidualnych potrzebach edukacyjnych” – 4 nauczycieli;
          • od 8 do 15 lipca 2018 r. Murcja : „Komunikacja i mediacja – rodzic trudny” – 2 nauczycieli;
          • Od 6 do 1 lipca 2019. Zagrzeb (Chorwacja): „Wykorzystanie narzędzi IT w dydaktyce” – 4 nauczycieli.

W tracie odbytych szkoleń głównym zadaniem nauczycieli było podnoszenie kompetencji uczenia się, zdobywania nowych doświadczeń, które z całą pewnością przełożą się na jakość pracy szkoły. Zdobyta wiedza pomoże rozwinąć zdolności diagnozowania potrzeb i rozwiązywania problemów, z którymi na co dzień borykają się placówki oświatowe. Jednym z głównych założeń programu było poznanie szkolnictwa i kultury Hiszpanii i Chorwacji. Po przyjeździe każdy uczestnik złożył „Indywidualny Raportu Uczestnika Mobilności”. Upowszechnione zostały także rezultatów projektu, a co najważniejsze pedagodzy podzielili się z innymi nauczycielami zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Umiejętności nabyte w czasie kursu będą wdrażane w pracy szkoły poprzez program rozwojowy.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji podsumowujących odbyte szkolenia.

Erasmus_Hartowiec_-_Zagrzeb.pptx

Projekt_ERASMUS__Komunikacja___mediacja._Murcja__2018.pptx