Aktualności

          • GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY ,,MISTRZ OTOGRAFII 2026’’

          • 15 czerwca 2026 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny pod hasłem "MISTRZ ORTOGRAFII 2026" dla uczniów z klas III Szkół Podstawowych z Gminy Rybno.

            W konkursie wzięło udział 9 uczniów, reprezentantów  3 szkół  podstawowych z terenu naszej gminy. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej - 3 uczniów, Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie - 2 uczniów, Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie - 4 uczniów. Uczniowie mogli w praktyce wykorzystać wiadomości z zakresu ortografii. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele – Lucyna Romanowska i Justyna Budzińska.

            Ortograficzne zmagania zakończyły się zwycięstwem następujących uczniów:
            I  miejsce zajęła Daria Laskowska- SP Hartowiec
            II miejsce  zajął Jakub Dąbrowski – SP Hartowiec
            III miejsce zajął Marcin Markowski – SP Hartowiec
            Wyróżnienie zdobyła Hanna Karbowska – SP Rybno

            Dziękujemy Uczniom i Nauczycielom za udział w konkursie i raz jeszcze gratulujemy zwycięzcom.

            Konkurs zakończył się wręczeniem nagród i dyplomów, które wręczyła zwycięzcom Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Hartowcu Pani Agnieszka Kowalkowska. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali  pamiątkowe dyplomy i  upominki za udział w konkursie.

          • .

          • Jazda na rowerze jest najbardziej lubianym zajęciem rekreacyjnym dzieci i młodzieży. Dlatego też należy te zainteresowania rozwijać, organizując wycieczki rowerowe. Nie ma to jak aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

            3.06.2026 r. z okazji Światowego Dnia Roweru klasy 4-8 wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę rowerową do miejscowości Grądy. Wszyscy uczestnicy wyprawy stawili się pod szkołą swoimi sprawnymi rowerami i na głowach obowiązkowo mieli kaski ochronne. Trasa wycieczki wiodła przez okoliczne wsie, lasy i pola. Na miejscu rozłożyliśmy kocyki, rozpaliliśmy ognisko i piekliśmy przepyszne kiełbaski. Wycieczka rowerowa była okazją do przybliżenia uczniom turystyki rowerowej, popularyzowania walorów przyrodniczych naszych okolic, promowania aktywnego spędzenia czasu wolnego, utrwalenia zasad przepisów drogowych w zakresie ruchu drogowego oraz do integracji uczniów.

            Około godziny 13.30 wróciliśmy do szkoły. Byliśmy trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z naszej wyprawy. Śmiało możemy powiedzieć, że było SUPER!!!

          • .

          •  2 czerwca 2026 w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Hartowcu miało miejsce wyjątkowe spotkanie na temat "Jak mądrze wyznaczać granice dzieciom?”, poświęcone wychowaniu, relacjom oraz bezpieczeństwu dzieci i młodzieży. Uczestniczyli w nim rodzice i nauczyciele z terenu gminy Rybno.

            Gościem specjalnym spotkania była doktor Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy, ceniony ekspert w zakresie rozwoju i wychowania dzieci. Pani doktor w bardzo interesujący i przystępny sposób przedstawiła zebranym, jak stawiać dzieciom jasne i bezpieczne granice, jak budować relacje oparte na szacunku i odpowiedzialności. Zwróciła uwagę na nieodpowiednie zachowania, których dzieci dopuszczają się w sieci, poparte przykładami z życia.

            W spotkaniu wzięli też udział przedstawiciele policji z Rybna, Magdalena Banaś – Kowalska i Grzegorz Ankiewicz oraz kurator sądowy Anna Januszewska. Poruszyli oni niezwykle istotny problem dotyczący bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, hejtu, konsekwencji hejtu, przemocy słownej i niewłaściwych zachowań oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich i roli rodziców.

            Spotkanie było cennym i wartościowym doświadczeniem dla wszystkich obecnych.

          • WYJAZD DO RYBNA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

          • 1 czerwca to święto wszystkich dzieci. W tym roku nasi najmłodsi uczniowie z klas I – III spędzili je na całodniowej wycieczce do Rybna.

            Zaczęliśmy od wizyty w Urzędzie Gminy Rybno. Pani Jolanta Jendrycka – sekretarz gminy i pani Iwona Kraśnicka – kierownik referatu oświaty złożyły dzieciom życzenia z okazji ich święta. Do życzeń dołączył się również pan Grzegorz Januszewski, wice przewodniczący Rady Gminy. Następnie panie opowiedziały jakie sprawy można załatwić w urzędzie. Z wielkim zaciekawieniem uczniowie słuchali informacji o budżecie gminy i planowanych inwestycjach, o których opowiadała pani Bożena Zielińska – skarbnik gminy. Dzieci miały też okazję wcielić się w małych radnych, którzy głosują nad wybraną inwestycją. Odwiedziły także gabinet wójta Tomasza Węgrzynowskiego. Na zakończenie wizyty otrzymały drobne upominki.

            Następnie udaliśmy się na pocztę. Uczniowie dowiedzieli się o pracy urzędnika pocztowego, co można załatwić na poczcie, jak kiedyś dostarczano listy i przesyłki. Dostały w prezencie cukierki i kolorowanki pocztowe.

            Aby uświetnić Dzień Dziecka poszliśmy na pyszne lody, a potem do restauracji na frytki, pizzę i nuggetsy. Po posiłku przespacerowaliśmy się deptakiem podziwiając piękne krajobrazy nad jeziorem.

          • DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

          • Dzień Dziecka w przedszkolu był prawdziwym świętem radości i beztroskiej zabawy! Tego dnia na dzieci czekało mnóstwo atrakcji – wspólne gry, konkursy, zabawy ruchowe oraz wiele niespodzianek. Nie zabrakło uśmiechów, pozytywnych emocji i chwil pełnych dziecięcej energii. To był wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

          • 📚XXV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom📚

          • #calapolskaczytadzieciom
            #OTCD2026

            Nasza szkoła wzięła udział w wyjątkowej akcji promującej codzienne czytanie. To niezwykle ważny i skuteczny sposób wspierania rozwoju emocjonalnego, intelektualnego i społecznego dzieci. ❤️
            W murach naszej szkoły gościli Rodzice, którzy zabrali uczniów w niezwykłą literacką podróż do krainy wyobraźni. Wspólne czytanie dostarczyło wielu emocji, uśmiechu i inspiracji. 📖✨
            W działania aktywnie zaangażowali się również uczniowie klas starszych, pokazując młodszym koleżankom i kolegom, jak wiele może dać czytanie książek. To nie tylko rozwijanie wiedzy o świecie i wyobraźni, ale także odkrywanie, jak dobrym i wartościowym przyjacielem może być książka. 📚💫
            W ramach obchodów odbyły się także warsztaty pod hasłem „Dlaczego warto czytać książki?”, podczas których uczniowie mogli dowiedzieć się, jak czytanie wpływa na rozwój, kreatywność i budowanie relacji z innymi. 

          • WARSZTATY ŻEGLARSKIE Z UKS "SZUWAREK"

          • Piąty, ostatni dzień realizacji projektu spotkania młodzieży ze szkół imienia Marii Konopnickiej z Luszowic i Hartowca upłynął pod znakiem wodnej przygody na Jeziorze Hartowieckim. Na plażę przy barze „U Olesi” przypłynęli młodzi żeglarze wraz z instruktorami. Po szkoleniu na temat bezpieczeństwa na wodzie i niezbędnym żeglarskim instruktarzu można było spróbować swoich sił w zmaganiach z wiatrem. Pogoda, humor, zaangażowanie sprzyjały wspólnej nauce i zabawie. W drugiej części wszyscy uczestnicy warsztatów przemierzyli na rowerach wodnych Jezioro Hartowieckie. Warsztaty zakończone zostały wspólnym posiłkiem. Nad bezpieczeństwem na wodzie czuwali druhowie z OSP Hartowiec oraz ratownik WOPR.

          • GRA TERENOWA WOKÓŁ JEZIORA HARTOWIECKIEGO

          • W czwartkowy poranek zaraz po śniadaniu ekipa podzielona na 5 grup przystąpiła do gry terenowej. Trasa wiodła wokół Jeziora Hartowieckiego. Począwszy od poszukiwania skarbu ukrytego przez piratów, poprzez zagadki i rękodzieło, aż po odkodowanie napisu - uczestnicy wywiązali się ze wszystkich zadań rewelacyjnie. Zarówno język angielski, jak i znajomość historii i literatury, a nawet alfabet Morse'a nie sprawiły im większych trudności. Wszystkie grupy uzyskały maksymalną liczbę punktów!

          • WYJAZD DO TORUNIA

          • 27 maja 2026 r. uczniowie z Hartowca i Luszowic wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Torunia.

            Główną częścią programu wyjazdu była wizyta w Muzeum Historii Torunia i udział w warsztatach mincerskich. Kulminacyjnym punktem wizyty w muzeum było samodzielne wybijanie pamiątkowych monet.

            Młodzież uczestniczyła również w grze miejskiej realizowanej na toruńskim rynku. Dziesięcioosobowe zespoły rozwiązywały zagadki i odpowiadały na pytania dotyczące historii miasta. Rywalizacja miała charakter zabawy, a wspólne pokonywanie trudności zacieśniło więzi i zintegrowało grupę. Nagrodą dla zwycięskiego zespołu były toruńskie pierniki. Należy podkreślić duże zaangażowanie wszystkich uczniów.

          • DZIEŃ RODZINY W HARTOWCU

          • 26 maja 2026 r. w Lokalnym Centrum Aktywności Społecznej w Hartowcu odbył się Dzień Rodziny, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej, Radę Rodziców, Sołectwo Hartowiec oraz OSP w Hartowcu. Licznie przybyły dzieci, ich rodzice oraz mieszkańcy Hartowca. W wydarzeniu wzięli również udział zaproszeni goście z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Luszowicach, z którymi współpraca trwa już kilkanaście lat.

            Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Agnieszka Kowalkowska witając serdecznie wszystkich przybyłych gości, życząc im wspaniałej zabawy, a także miło spędzonego czasu. Uczniowie klas 0-III przygotowali program artystyczny dedykowany swoim rodzicom, a w szczególności mamom z okazji Dnia Matki. Były piosenki, wiersze, życzenia a także upominki dla mam. Za występy dzieci otrzymały duże brawa. Po części oficjalnej rodzice mogli skosztować pysznych ciast przygotowanych dla nich oraz wypić kawę lub herbatę.

            Dalsza część uroczystości odbywała się na placu przy LCAS. Na uczestników czekało tam wiele atrakcji. Zostały przygotowane różne konkurencje sportowe i zabawowe. Nad ich sprawnym przebiegiem czuwali nauczyciele. Były kule buble football od Atrakcje Dmuchane Syla, tor przeszkód przygotowany przez OSP w Żabinach, przejażdżki samochodem strażackim OSP Hartowiec, wyprawy samochodem rajdowym pana Piotra Żuralskiego i piana party, która sprawiła dzieciom wiele frajdy. Za udział w zabawach dzieci otrzymały lody i soczek. Na wszystkich czekały także smakołyki takie jak gofry, frytki i popcorn.

            Dzień ten dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Był okazją do wspólnego świętowania, dobrej zabawy na świeżym powietrzu i integracji w miłej i serdecznej atmosferze.

          • WYJAZD DO KURZĘTNIKA

          • 25 maja 2026 r. przyjechali do naszej szkoły uczniowie zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Luszowicach, którzy spędzą w Hartowcu cały tydzień. Integrując się z naszą młodzieżą, będą uczestniczyć w wielu przygotowanych wydarzeniach i aktywnościach.

            W poniedziałek zaraz po przygotowanym przez rodziców śniadaniu, pojechali z naszą grupą nastolatków z Hartowca do Kurzętnika. Młodzież zjeżdżała na oponach na specjalnie przygotowanych torach. Kompleks składał się z sześciu torów. Jedną z jego największych atrakcji był zjazd połączony ze skokiem na poduszkę. Tubing znakomicie sprawdził się jako fantastyczna integracyjna atrakcja. Było mnóstwo śmiechu i zabawy.

            W dalszej części dnia uczniowie brali udział w warsztatach prowadzonych przez kucharza restauracji. Każdy własnoręcznie przygotował swoją pizzę. Świeża, aromatyczna pizza zniknęła błyskawicznie, pozostawiając po sobie wspaniałe wspomnienia. Nastolatki z Hartowca i Luszowic świetnie spędzali ze sobą czas w zgranej i wesołej atmosferze.

          • VII Powiatowy Konkurs Biologiczny

          • 22 maja troje uczniów naszej szkoły - Judyta, Marta i Hubert pod opieką nauczycielki biologii Iwony Cybulskiej wzięło udział w VII Powiatowym Konkursie Biologicznym pod hasłem „Człowiek i jego zdrowie”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Działdowie.

            Konkurs był okazją do sprawdzenia wiedzy biologicznej zdobywanej przez uczniów od początku roku szkolnego. Uczestnicy mierzyli się z zadaniami dotyczącymi organizmu człowieka, zdrowego stylu życia oraz profilaktyki zdrowotnej. Wymagały one nie tylko dobrej znajomości biologii, ale także umiejętności analizowania informacji i logicznego myślenia.

            Nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem reprezentowali szkołę i zdobyli cenne doświadczenie konkursowe. Szczególnie blisko uzyskania wyróżnienia był Hubert, któremu zabrakło zaledwie dwóch punktów.

            Udział w konkursie był dla uczniów wartościowym doświadczeniem, możliwością sprawdzenia swoich umiejętności oraz okazją do spotkania młodych pasjonatów biologii z innych szkół.

            Gratulujemy Judycie, Marcie i Hubertowi zaangażowania, odwagi oraz godnego reprezentowania naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów!

          • TOMEK NA 5. MIEJSCU W WÓJEWÓDZTWIE

          • W dniu 19 maja 2026 roku Tomasz Markowski uczeń Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Hartowcu reprezentował powiat działdowski w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej odbył się w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Olsztynie. Turniej był przygotowany bardzo profesjonalnie, zrobił na wszystkich uczestnikach bardzo duże wrażenie.

            Jednocześnie był turniejem wymagającym ogromnej wiedzy dotyczącej wielu aspektów pożarnictwa. Tomek włożył ogromną pracę w przygotowanie się do tego wydarzenia, uplasował się na bardzo wysokim piątym miejscu.

            Gratulacje!

            Opiekun: Zenon Laskowski.

          • DZIEŃ PASJONATÓW

          • 19 maja w naszej szkole odbył się Dzień Pasjonatów; dzień, w którym każdy mógł zaprezentować swoje pasje, zainteresowania lub zwyczajnie podzielić się z innymi, w jaki sposób spędza czas wolny. Był to dzień pełen inspiracji, kreatywności i pozytywnej energii.

            Powstały wyjątkowe stoiska, m.in. studio kreatywne, artystyczne, sportowe, muzyczne,  kącik językowy, książkowy, kulinarny. Uczniowie oraz dorośli prezentowali swoje zainteresowania i talenty. Mogliśmy podziwiać grę na instrumentach, malowanie, haft diamentowy, szkicowanie, czytanie książek, piłkę nożną, kickboxing, budowle z klocków LEGO, rysowanie pisakiem 3D, naukę języków czy szydełkowanie. Po krótkich prezentacjach wszyscy obecni odwiedzali stoiska, oglądali prace i rozmawiali o swoich pasjach. Dzięki temu mogliśmy poznać się z zupełnie innej strony – odkryć wspólne zainteresowania, a czasem także zainspirować się do spróbowania czegoś nowego.

            Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i już teraz czekamy na kolejną edycję. Do zobaczenia w przyszłym roku!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Hartowcu, 13-220 Rybno; NIP 5711711910; Regon 001157324
      • +48 603 516 718
      • Hartowiec 40
        13-220 Rybno
        Poland
      • Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Hartowcu (adres: Hartowiec 40, 13-220 Rybno) jako Administratora danych, w celu zrealizowania Twojej sprawy. Jeżeli chcesz skontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych, którym jest Pani Justyna Jabłonka - napisz pod adres e-mail: iod@gminarybno.pl
        Twoje dane będziemy przechowywać do czasu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz, wygaśnięcia ewentualnych roszczeń z nią związanych lub momentu wygaśnięcia obowiązków przechowywania danych wynikających z przepisów prawa. Przysługuje Ci prawo dostępu do Twoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie – po spełnieniu określonych w RODO przesłanek. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeżeli tego nie zrobisz nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować, a tym samym załatwić Twojej sprawy.
      • Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Justyna Jabłonka, e-mail: iod@gminarybno.pl
    • Logowanie