17 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu państwowego. W tym roku obchodziliśmy 104 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie klas starszych zaprezentowali montaż słowno - muzyczny. Również młodsi uczniowie uczcili to święto wierszem i piosenką. Przypomnieli wszystkim, jak ważne dla Polaków było to wydarzenie, którzy po 123 latach odzyskali wolność. Wszyscy uczestnicy apelu na zakończenie włączyli się do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.
Aktualności
Rocznica Odzyskania Niepodległości
- 41
Spotkanie z Natalią Zakrzewską
8 listopada miało miejsce niecodzienne spotkanie - odwiedziła nas absolwentka naszej Szkoły - Natalia!
Utkwiło mi motto Natalii "Przez trudy do gwiazd". Spotkanie było bardzo ciekawe, a nawet była interakcja z uczniami i nauczycielami. (Paweł kl VI)
Po wtorkowym spotkaniu zrozumiałem jakie emocje czują osoby biorące udział w ważnych zawodach kickboxingu, a także jak można je rozładować. W pamięci utkwiły mi zdjęcia z treningów, które pokazywały jaka to ciężka praca. (Dawid kl. VIII)
Dzięki temu spotkaniu mam inne podejście do życia, dało mi dużo do myślenia. (Jeremiasz kl. VIII)
To spotkanie uświadomiło mi, że zawsze można realizować swoje pasje. (Szymon kl. VIII)
Natalia uświadomiła mi, że jeśli coś nam nie wychodzi, to nie można z tego rezygnować, tylko trzeba próbować dalej. (Zuzia kl. VIII)
Spotkanie z Natalią dało mi do myślenia, uświadomiło, że nie wolno się poddawać. Trzeba dążyć do celu mimo przeszkód. (Mariusz kl. VIII)
Zrozumiałem, że nawet gdy przegramy, to nie wolno się poddawać, tylko trzeba walczyć dalej. (Paweł kl. VIII)
Spotkanie z Panią Natalią dało mi motywację, żeby spróbować nowych rzeczy, bo możę któraś stanie się moją nową pasją... (R. W. z kl. VIII)
To ważne, żeby nie poddawać się i dążyć do celu. (Maja kl VIII)
Ze spotkania z p. Natalią zapamiętałem, że sport na wysokim poziomie da się pogodzić z nauką. (Szymon kl. VIII)
Wyjazd na spektakl "Mała zielona Planeta"
08.11.2022 r. uczniowie z klas I-III wybrali się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubawie na spektakl "Mała zielona planeta" w wykonaniu aktorów z Teatru Artenes z Wrocławia. Poprzez spektakl promowane były takie wartości jak: szacunek dla przyrody, dbałość o porządek, odpowiedzialność za wspólne dobro i świadomość wpływu na otaczające środowisko. Dzieci przyswoiły wiedzę o segregacji śmieci oraz dbałości o naszą planetę, aby była zielona, piękna i czysta.
1
Dzień dyni
Uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach, podczas których poznali bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia przynieśli do szkoły dynie i w miarę możliwości ubraliśmy się na kolor pomarańczowy. „Święto Dyni” pozwoliło nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogaciło naszą wiedzę na ich temat. Uczniowie klasy III wykonali plakat ,,Właściwości prozdrowotne dyni’’ a I i II klasa pomysłowe prace plastyczne. Ten dzień był pełen wrażeń i radości.
2
Orszak Wszystkich Świętych
Jak widać - taki duży, taki mały może świętym być! :)
Ślubowanie Pierwszaków
28 października 2022 r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Zarówno dla uczniów jak i ich rodziców był to dzień niezwykły i emocjonujący. Uczniowie kl.I zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności, które zdobyli do tej pory w szkole. Były wiersze, piosenki i wspólna zabawa. Następnie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na uczniów przez pana dyrektora Bogusława Łukwińskiego. Na pamiątkę uroczystości otrzymały dyplomy, legitymacje szkolne i upominki od klasy VIII. W prowadzenie uroczystości zaangażowały się uczennice z kl. VI.
9Po części oficjalnej pierwszoklasiści wraz z rodzicami, wychowawcą panią Barbarą Brzostek i panem Dyrektorem udali się do klasy na wspólne świętowanie. O piękny wystrój klasy, nakrycie stolików i słodki poczęstunek zadbali rodzice uczniów.
Tańczymy w Domu Seniora w Jeglii
19 października dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Hartowcu odwiedziły Dom Seniora w Jeglii. Uczniowie przygotowali krótkie występy artystyczne oraz laurki dla seniorów. Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci, był słodki poczęstunek oraz soki i herbatka do picia.
6
Dzień Edukacji Narodowej
13 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klasy 8 przedstawili część artystyczną, wyrazili swoją wdzięczność, składając Panu Dyrektorowi, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi serdeczne, wzruszające życzenia, podziękowali za okazane serce oraz dar wiedzy. Apel uświetniły swoim występem przedszkolaki i uczniowie klasy pierwszej prezentując taniec z parasolkami. Uroczystość została zakończona wręczeniem nagród dla nauczycieli i pracowników obsługi. W tym roku nagrody otrzymali: Nagroda Wójta - p. Lucyna Romanowska. Nagrody Dyrektora: p. Dorota Brzezińska, p. Barbara Brzostek, p. Jacek Dąbrowski, p. Grażyna Wiergowska, p. Joanna Wiśniewska oraz p. Wioletta Chojnacka.
9
Projekty, projekty, projekty...
Miło jest nam poinformować, że w wyniku aplikacji o środki zewnętrzne nasza szkoła już w październiku 2022 będzie wyposażona w nową pracownię informatyczną! Spełni się też nasze marzenie o nowoczesnej pracowni językowej na 18 stanowisk wraz z monitorem interaktywnym 75 cali oraz pomocami i oprogramowaniem do nauki języków obcych. Łącznie obydwie pracownie to koszt prawie 130 tyś zł.
Z kolei UKS" Szuwarek" otrzyma od Lasów Państwowych 10 tyś. zł. na realizację zadania "Leśny Triatlon" w ramach programu "Sportowa Natura" .
Dzień przedszkolaka
- 3
Wyjazd na basen
9 września rozpoczęliśmy cykliczne wyjazdy na basen. Prezentujemy zdjęcia z naszego pierwszego pobytu 🙂
4
Inauguracja roku szkolnego 2022/2023
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023
1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. Najpierw uczniowie, rodzice i nauczyciele uczestniczyli we Mszy świętej w kościele. Dalsza uroczystość odbywała się na sali gimnastycznej. Odśpiewano hymn państwowy. Pan Dyrektor Bogusław Łukwiński powitał obecnych, podał przydział klas i przedstawił wychowawców.
Wychowawstwa:
kl. 0 - p. Justyna Pietrzak
kl.1 - p. Barbara Brzostek
kl. II - p. Lucyna Romanowska
kl. III - p.Iwona Łukwińska
kl. IV - p. Jacek Dąbrowski
kl. V - p. Zenon Laskowski
kl. VI - p. Dorota Brzezińska
kl. VII - p. Grażyna Wiergowska
kl. VIII - p. Agnieszka Kowalkowska
Następnie uczniowie spotkali się ze swymi wychowawcami w klasach.
Zakończenie roku szkolnego
24 czerwca 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Najpierw uczestniczyliśmy we Mszy świętej w kościele, dalsza część odbywała się na sali gimnastycznej. Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną przygotowaną dla pani Małgorzaty Nichczyńskiej, która po 40 latach pracy w szkole odeszła na emeryturę. Uczniowie wierszem, piosenką i tańcem dziękowali pani M. Nichczyńskiej za trud włożony w edukację i wychowanie młodego pokolenia. Słowa podziękowania i życzenia złożył również obecny na uroczystości Pan Wójt Tomasz Węgrzynowski oraz Dyrektor Szkoły Bogusław Łukwiński. Słowa wdzięczności za wieloletnią pracę popłynęły również od rodziców. W ich imieniu Rada Rodziców złożyła życzenia i wręczyła nauczycielce na pamiątkę piękny kwiat.
Dyrektor Bogusław Łukwiński oraz uczniowie klasy V podziękowali też pani Magdalenie Karbowskiej, która opuszcza naszą szkołę i zmienia miejsce pracy. W dalszej części miało miejsce wręczenie nagród książkowych przedszkolakom i uczniom wyróżniającym się w nauce.
Przedszkole
Lena Jabłońska
Jakub Dąbrowski
Oskar Ćwikliński
Filip Kowalkowski
Klasa I
Filip Trzciński
Wiktor Labicki
Klasa II
Kornelia Kowalkowska
Oliwia Kowalkowska
Fabian Jabłoński
Klasa III
Weronika Dembkowska
Marta Kowalska
Hubert Labicki
Jakub Nowakowski
Klasa IV
Tomasz Markowski
Klasa V
Maja Żuralska
Zuzanna Sendecka
Milena Kowalkowska
Sandra Laskowska
Martyna Dąbrowska
Filip Dąbrowski
Amelia Sochacka
Malwina Kozicka
Maja Trzcińska
Roksana Mówińska
Klasa VII
Zofia Jabłońska
Roksana Wiśniewska
Dawid Aleksandrowicz
Błażej Markowski
Paweł Aleksandrowicz
Szymon Załoga
Klasa VIII
Izabela Cichorska
Kinga Dąbrowska
Bartłomiej Kenski
Zosia Sowińska
Nikola Sypucińska
Podczas uroczystości nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły. Uczniowie klasy 8 przekazali go uczniom klasy 7. Chorążym został Szymon Załoga, a przybocznymi Zofia Jabłońska i Roksana Wiśniewska. Na zakończenie Pan Dyrektor życzył wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.
4
Pożegnanie...
Wszystko ma swój czas. 22 czerwca 2022 roku Rada Pedagogiczna i pracownicy obsługi oraz uczniowie klasy siódmej zostali zaproszeni przez rodziców i uczniów klasy ósmej na pożegnalny wieczorek. Podczas uroczystości uczniowie klasy ósmej podziękowali za osiem lat spędzonych w szkole, za edukację i wychowanie. Młodzież została natomiast pożegnana przez swoje koleżanki i kolegów z klasy siódmej. Zabawna część artystyczna wzbudziła wiele emocji, a odpowiednio dobrane upominki będą przypominać szkolne znajomości. Wieczorek upłynął w bardzo serdecznej atmosferze. Dziękujemy rodzicom za tak miłe pożegnanie, a uczniom życzymy wszystkiego najlepszego, samych sukcesów i dziękujemy za Wasz wysiłek włożony w naukę, za wszystkie przeżyte radości i smutki. Na zawsze pozostaniecie w naszych sercach.
1
Wycieczka do Olsztyna
22 czerwca 2022 r. odbył się wyjazd edukacyjno - rekreacyjny do Olsztyna. W wycieczce uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie z kl. I, kl. II i kl. IV. Pierwszym punktem był Olsztyński Teatr Lalek, gdzie dzieci obejrzały spektakl "Niebieski Piesek". Sztuka znakomitego węgierskiego dramaturga opowiadająca o pewnej psiej rodzinie, w której na świat przychodzi szczeniaczek o niebieskiej sierści. Oburzeni mieszkańcy podwórka grożą wszystkim wyrzuceniem. Mały odmieniec, nie chcąc narazić najbliższych na przykrości, decyduje się opuścić dom. Jego wędrówka w świat to jedno pasmo drwin, upokorzeń i szykan. Niczym Andersenowskie Brzydkie Kaczątko z powodu swej inności nigdzie nie znajduje zrozumienia. Do czasu, gdy spotyka takiego samego odmieńca jak on - marynarza o rudych włosach. Niebieski i rudzielec zaprzyjaźniają się i postanawiają stawić czoła bezmyślności i nietolerancji otoczenia. Kolejny punkt wycieczki to Wamiolandia. Frajdą dla przedszkolaków było korzystanie z atrakcji typu: zjeżdżalnie, baseny z kulkami, trampoliny, wspinaczki… Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w McDonald’s. Dzieciom dopisywały humory i z entuzjazmem dzieliły się wrażeniami z wycieczki. Z uśmiechem na twarzach, troszkę zmęczone, ale pełne wrażeń i przeżyć wróciły do domu.
Mecz siatkówki
17.06 już jedenasty raz odbyło się spotkanie absolwentów szkoły kontra nauczyciele w piłce siatkowej. Jak zawsze było dużo zabawy i emocji. Wszyscy starali się grać jak najlepiej przy dopingu społeczności szkolnej.
Dzień Mamy i Taty w przedszkolu
Wycieczka do Gdańska
8 czerwca uczniowie klasy 5 pojechali na wycieczkę do Gdańska. Celem wycieczki było: poznanie historii i zabytków Gdańska, budzenie wśród uczniów patriotyzmu i świadomości narodowej, integracja uczniów, oraz stworzenie możliwości korzystania z aktywnego wypoczynku. Pierwszy punktem naszej wyprawy był rejs statkiem na Westerplatte. Dawna placówka wojskowa znajdująca się na półwyspie Westerplatte w Gdańsku to jeden z największych symboli waleczności naszych żołnierzy, o którym jeszcze w czasie wojny pisał Konstanty Ildefons Gałczyński w "Pieśni o żołnierzach z Westerplatte". Obecnie na półwyspie znajduje się okazały pomnik upamiętniający wybuch II wojny światowej. Następnie pojechaliśmy do Teatru Szekspirowskiego. Najpierw dowiedzieliśmy się sporo na temat historii teatru. Potem zwiedzaliśmy teatr, który dzięki nowoczesnej technologii posiada wiele możliwości, można tu uzyskać zarówno scenę włoską, jak i scenę elżbietańską. Sala posiada otwierany dach. W ofercie teatru znajduje się Festiwal Szekspirowski, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Po wyjściu z teatru zwiedzaliśmy z przewodnikiem stare miasto w Gdańsku. Rozpoczęliśmy od Bramy Wyżynnej spacerowaliśmy ulicą Długą, poznając historię i zabytki miasta. Skręciliśmy też do Bazyliki Mariackiej. Następnie wróciliśmy na ul. Długą i doszliśmy do Bramy Zielonej, przeszliśmy wzdłuż Motławy i dotarliśmy do Żurawia - zabytkowego dźwigu portowego, jednej z wodnych bram Gdańska. Spacer zakończyliśmy na uroczej ul. Mariackiej. Po zwiedzaniu Gdańska pojechaliśmy do Parku Rozrywki Loopys World. Tu uczniowie spędzili aktywnie czas wspólnie się bawiąc. Po wizycie w parku wyruszyliśmy w drogę do domu, trochę zmęczeni, ale usatysfakcjonowani. Była to wycieczka pełna wrażeń, emocji, wiedzy, mile spędzonego, czasu tym bardziej, że udało się nam również zobaczyć nasze polskie morze:)
INREGRACYJNE ZAJĘCIA TERENOWE
3 czerwca wyjechaliśmy z grupą uczniów z SP Luszowice i Hartowiec nad Jezioro Kiełpińskie. Pan przewodnik z Welskiego parku Krajobrazowego zorganizował nam zajęcia w postaci gry terenowej Questing - "Poszukiwacze skarbów WPK". Gra odbyła się ścieżką wokół Jeziora Kiełpińskiego. Celem zajeć było miłe spędzenie czasu nad jeziorem oraz poznanie informacji dotyczących fauny i flory Welskiego Parku Krajobrazowego
WYCIECZKA DO GRUNWALDU I OLSZTYNKA
2 czerwca 2022 r. goście z Luszowic wraz z grupą uczniów naszej szkoły byli na wycieczce w Grunwaldzie i w Olsztynku. Po polach grunwaldzkich oprowadzała nas pani przewodnik. Uczniowie mieli okazję zobaczyć miejsce historycznej bitwy z 1410 roku i dowiedzieć się wielu ciekawych faktów z nią związanych. Odwiedzili Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej, gdzie mogli obejrzeć zbroje, hełmy, armaty, broń, której używano podczas bitwy. Poznali również biografię króla Władysława Jagiełły. Zobaczyli też krótki film, będący analizą obrazu Jana Matejki ,,Bitwa pod Grunwaldem".Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Hucie szkła artystycznego w Olsztynku. Uczniowie byli niezwykle zainteresowani opowiadaniem pracownika huty, na temat pieca hutniczego, etapów produkcji szkła, narzędzi używanych do jego produkcji. Byli pod wrażeniem jego umiejętności w tworzeniu różnych wyrobów. Na oczach widzów pan wykonał ptaka, łabędzia i kwiata.Następnie dzieci były w skansenie. Miały okazję zobaczyć dawne wiejskie chaty pokryte strzechą, ich wnętrza, kościół, szkołę, karczmę, drewniany wiatrak. Poznały zajęcia ludności, narzędzia używane przez nich w codziennym życiu i w polu. Opowiadanie pani przewodnik było żywą lekcją historii.
Archiwum Aktualności