W ramach programu preorientacji zawodowej klasa II wraz z wychowawczynią p. Iwoną Łukwińską pod czujnym okiem mamy Natana, pani Anety, przygotowała samodzielnie, krok po kroku pyszny, zdrowy posiłek.
Program preorientacji zawodowej
GMINNE MISTRZOSTWA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ
13 grudnia w Rybnie odbyły się Mistrzostwa Gminy w halowej piłce nożnej. Drużynę dziewcząt reprezentowały: Milena Kowalkowska, Marta Lelińska, Amelia Sochacka, Martyna Dąbrowska, Maja Żuralska, Roksana Mówińska, Malwina Kozicka, Maja Trzcińska oraz Weronika Dembkowska. Dziewczęta zajęły 3 miejsce w tym turnieju. W drużynie chłopców byli: Tomasz Markowski, Filip Dąbrowski, Michał Pac, Mateusz Dutkowski, Jakub Nowakowski, Hubert Labicki, Igor Trzciński, Wiktor Labicki oraz Igor Kowalkowski. Chłopcy zajęli 4 miejsce w turnieju.
MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT
10 grudnia w Rybnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W składzie naszej drużyny były: Milena Kowalkowska, Marta Lelińska, Amelia Sochacka, Sandra Laskowska, Maja Żuralska, Zuzanna Sendecka, Malwina Kozicka, Martyna Dąbrowska oraz Weronika Dembkowska. Dziewczęta walczyły bardzo dzielnie, w klasyfikacji końcowej zajęły 5 miejsce.
III JARMARK BOŻONARODZENIOWY
W sobotę 7 grudnia 2024 r. na targowisku w Rybnie odbył się III Jarmark Bożonarodzeniowy, na który tłumnie przybyli mieszkańcy Rybna oraz okolic. Organizatorami była Gmina Rybno, Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybnie oraz wszystkie jednostki oświatowe z terenu gminy Rybno. Wszystkich uczestników i przybyłych gości powitał Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski. Podczas jarmarku na uczestników czekało wiele stoisk, które przeciągały swoim zapachem i atrakcyjnym wyglądem. Stragany uginały się od świątecznych dekoracji, ozdób, prezentów i pyszności przygotowanych przez szkoły, Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia z terenu gminy. Na stoisku SP Hartowiec znalazły się wykonane przez uczniów we współpracy z rodzicami i nauczycielami stroiki świąteczne, karmniki dla ptaków, karma dla ptaków, pierniki i ciasta. KGW Hartowiec przygotowało wiele pyszności, m.in. swojski chleb ze smalcem, krokiety, ozdoby świąteczne. Podczas imprezy na scenie zaprezentowały się grupy kolędnicze oraz uczniowie szkół z terenu Gminy Rybno. Występy artystyczne dodały uroku i stworzyły niezapomnianą atmosferę świąt. Wystąpił też zespół Iława Gospel Singers śpiewając kolędy. Na jarmarku atrakcją dla dzieci był również Święty Mikołaj. Nad bezpieczeństwem gości czuwała OSP z Rybna. III Jarmark Bożonarodzeniowy w Rybnie okazał się nie tylko doskonałą okazją do zakupów świątecznych, ale także miejscem, gdzie społeczność lokalna mogła razem świętować, integrować się i cieszyć się wyjątkową atmosferą zbliżających się świąt.
WYJAZD NA BASEN
3 grudnia z okazji Mikołajek pojechaliśmy z klasą piątą na basen do Mławy. Na pływalni bawiliśmy się godzinę, potem jeszcze poszliśmy coś przekąsić i zrelaksowani wróciliśmy do szkoły.
WYJAZD NA MECZ SIATKÓWKI
1 grudnia odbył się gminny wyjazd na mecz piłki siatkowej mężczyzn PlusLiga Indykpol AZS Olsztyn - Stilon Gorzów. Z naszej szkoły pojechali: Milena Kowalkowska, Marta Lelińska, Amelia Sochacka, Maja Żuralska, Zuzanna Sendecka, Roksana Mówińska, Weronika Dembkowska, Tomasz Markowski oraz Filip Dąbrowski. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Olsztyna. Mamy nadzieję, że nasz aktywne kibicowanie również przyczyniło się do tak dobrego wyniku.
Andrzejki
- 6
Konkurs matematyczny w Żabinach
GALA PIOSENKI
22 listopada 2024 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie odbyła się Gala Piosenki, w której brali udział również nasi uczniowie. Celem konkursu było przede wszystkim propagowanie i upowszechnianie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej poprzez bezpośredni kontakt z muzyką. Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby:
⦁ Tola Ankiewicz – oddział przedszkolny
⦁ Oliwia Kozicka – klasa I
⦁ Daria Laskowska – klasa II
⦁ Michał Żuralski – klasa II
⦁ Weronika Sochacka – klasa III
⦁ Marta Kowalska – klasa VI
⦁ Stefania Kowalska – klasa VII
⦁ Milena Kowalkowska – klasa VIII
W kategorii klas II – III Michał Żuralski zajął II miejsce, a Daria Laskowska otrzymała wyróżnienie. Natomiast w kategorii klas IV – VI Marta Kowalska otrzymała wyróżnienie. A w kategorii klas VII- VIII i szkoły średnie – Stefania Kowalska – I miejsce, a Milena Kowalkowska II miejsce. Zwycięzcom, a także pozostałym uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dzień Życzliwości
21 listopada to szczególna data w kalendarzu… Tego dnia bowiem obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Głównym celem Dnia Życzliwości i Pozdrowień jest zachęcanie do czynienia dobrych uczynków oraz promowanie życzliwości. W ramach obchodów uczniowie skorzystali z „Życzliwej Poczty”, która polegała na przesyłaniu miłych słów i życzeń swoim koleżankom i kolegom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie z klas I-III wykonali plakaty. Mamy nadzieję, że całej naszej szkolnej społeczności tegoroczne obchody Dnia Życzliwości i Pozdrowień przyniosły wiele radości i uśmiechu oraz pozytywnie nastroiły wszystkich na resztę dni w tym roku szkolnym. Pamiętajmy, że życzliwość to nie tylko wielkie czyny, ale przede wszystkim drobne gesty, które wywołują pozytywne emocje. Zawsze warto być życzliwym, bowiem nawet „zwykłe” miłe słowo może odmienić czyjś dzień!
5
KONKURS BIBLIOTECZNY
Uczniowie klas I-III wzięli udział w gminnym konkursie bibliotecznym pod hasłem ,,Zakładka do książki nie z tej ziemi’’ organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach. Każdy uczeń z klas I-III z naszej szkoły wykonał zakładkę na lekcji edukacji technicznej. Miło jest nam poinformować, iż Filip Kowalkowski z kl.1 zajął II miejsce a Agata Jankowska z kl. 1 zajęła III miejsce. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulacje dla naszych uczniów!
Dzień Tolerancji
Z okazji DNIA TOLERANCJI, grupa przedszkolna oraz uczniowie klasy IV wzięli udział w warsztatach z psychologiem, podczas których dzieci zapoznały się z pojęciem TOLERANCJA. Uczniowie i przedszkolaki wysłuchali bajek na temat tolerancji, a następnie bawili się w szukanie różnic i podobieństw pomiędzy ludźmi oraz swoimi kolegami i koleżankami. Puentą zajęć było stwierdzenie, że należy szanować odmienność i akceptować innych ludzi, ponieważ każdy człowiek jest wyjątkowy i ma prawo do własnych poglądów.Z okazji DNIA TOLERANCJI, grupa przedszkolna oraz uczniowie klasy IV wzięli udział w warsztatach z psychologiem, podczas których dzieci zapoznały się z pojęciem TOLERANCJA. Uczniowie i przedszkolaki wysłuchali bajek na temat tolerancji, a następnie bawili się w szukanie różnic i podobieństw pomiędzy ludźmi oraz swoimi kolegami i koleżankami. Puentą zajęć było stwierdzenie, że należy szanować odmienność i akceptować innych ludzi, ponieważ każdy człowiek jest wyjątkowy i ma prawo do własnych poglądów.
7
Dzień postaci z bajek
5 listopada obchodziliśmy w naszej szkole jedno z najradośniejszych świąt: Dzień Postaci z Bajek. Zarówno dzieci jak i dorośli zanurzyli się w magiczny świat baśni, o czym świadczyły pięknie przygotowane bajkowe stroje. To święto nie tylko przypomina nam o wartościach płynących z bajek, ale przede wszystkim zachęca do kreatywnej zabawy, rozwijania wyobraźni i przywoływania najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa.
16
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
12 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. W tym roku obchodziliśmy 106 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie klas starszych zaprezentowali montaż słowno - muzyczny, wzbogacony pieśniami patriotycznymi. Przypomnieli wszystkim, jak ważne było to wydarzenie. Polacy odzyskali wolność. Również najmłodsze dzieci z przedszkola, ubrane w biało-czerwone stroje, uczciły to święto pięknym tańcem.
16
ORSZAK WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
Rzadka to sytuacja, gdy nagle, w jednym miejscu można spotkać tak wielu Świętych i Błogosławionych - i to z różnych wieków. Taki duży, taki mały, może świętym być :)
10
Święto dyni
30 października SU pod opieką p. Agnieszki Kowalkowskiej zorganizował „Święto Dyni”.To doskonały dzień, by wprowadzić jesienną atmosferę pełną zabawy, kreatywności i radości. Wydarzenie to pozwala nie tylko na organizację różnorodnych aktywności, ale również na naukę poprzez zabawę. Dla nauczycieli stanowi ono możliwość włączenia w program zajęć elementów rozwijających wyobraźnię dzieci oraz ich umiejętności społeczne, a także może stać się właściwym kontekstem do wskazania, jak ważne w życiu są zdrowe odżywianie i kontakt z naturą.Klasy aktywnie i kreatywnie zaangażowały się w przygotowanie tego święta. Uczniowie klasy 8 napisali wiersze o dyni, klasa 7 zebrała informacje kulinarne dotyczące potraw z dyni, klasa 6 stworzyła krzyżówkę o tematyce dyni, 5 przygotowała i omówiła prezentację, a uczniowie klasy 4 prowadzili apel. Najmłodsi natomiast, czyli uczniowie 0-3 stworzyli dekoracje z pięknych prac plastycznych oraz udekorowanych dyni. Wszystkiemu towarzyszył pomarańczowy kolor ubrań większości uczniów i nauczycieli.
DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA
Dzień pieczonego ziemniaka to zabawny dzień, który co roku obchodzony jest w naszej szkole. Jego nazwa wywodzi się od jesiennej potrawy. Jest to sposób przywitania jesieni, który w ostatnich latach stał się niezwykle popularny. I w naszej szkole taki dzień miał miejsce 15 października. Uczniowie SU gościli w tym dniu w klasach 0-3; opowiadali im legendę o ziemniakach, zadawali zagadki, rozdawali kolorowanki z bohaterem głównym na czele - ziemniakiem i tworzyli ziemniakowe stworki. Odbył się również na sali gimnastycznej turniej sprawnościowy ziemniaka, w którym uczniowie chętnie wzięli udział. Po wyczynach sportowych uczniowie udali się na ognisko, w którym dopiekały się pyszne ziemniaczki. Oczywiście zostały zjedzone co do jednego 😊.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
11 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie przedstawili część artystyczną. Wierszem i piosenką wyrazili swoją wdzięczność, składając Panu Dyrektorowi, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi serdeczne, wzruszające życzenia, podziękowali za okazane serce oraz dar wiedzy. Apel uświetniły swoim występem przedszkolaki prezentując taniec. Uczniowie klas starszych wystąpili z układami gimnastycznymi do wybranej muzyki. Uroczystość została zakończona wręczeniem nagród dla nauczycieli i pracowników obsługi. W tym roku nagrody otrzymali: Nagroda Wójta - Bogusław Łukwiński, Nagrody Dyrektora otrzymali: Iwona Łukwińska, Agnieszka Kowalkowska, Dorota Brzezińska, Barbara Brzostek, Jacek Dąbrowski, Joanna Wiśniewska, Wioletta Chojnacka.
SPRZĄTANIE ŚWIATA
Sprzątanie świata (ang. Clean Up the World) to międzynarodowy ruch i kampania wywodząca się z akcji Sprzątanie Australii, założona przez Kim McKay oraz żeglarza Iana Kiernana, odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września.Akcja "Sprzątanie świata" po raz pierwszy odbyła się w 1989 r., kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Już rok później akcja objęła zasięgiem całą Australię.W Polsce sprzątanie świata zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz. Akcja, pod nazwą "Sprzątanie świata - Polska", odbywa się co roku, począwszy od 1994. W akcji uczestniczy wolontariacko młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych, pracownicy firm.W naszej szkole 20 września dzieci i nastolatki pod opieką nauczycieli również chodzili z workami i zbierali śmieci. W miejscowości Hartowiec robi się coraz czyściej.
.
Gmina Rybno otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji Narodowej na realizację przedsięwzięcia pod nazwą „Podróże z klasą” w wysokości łącznej 113 981 złotych. Z kwoty tej nasza szkoła otrzyma 19 200 złotych na realizację dwudniowej wycieczki do Torunia zaplanowanej na 22- 23 X 2024 r. Celem projektu jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania tradycji, kultury oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także urozmaicić zajęcia edukacyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu kultury, czy też eksperymentowaniu, stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.
Archiwum Aktualności