• Spotkanie z nadbrygadierem Tomaszem Komoszyńskim

• 29 marca 2022 r. mieliśmy zaszczyt gościć w progach naszej szkoły Pana nadbryg. Tomasza Komoszyńskiego Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Pan Tomasz Komoszyński pochodzi z Hartowca i jest absolwentem tutejszej szkoły podstawowej. Z wielką radością i ochotą przyjął więc nasze zaproszenie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas III - VIII, dyrektor szkoły Bogusław Łukwiński oraz nauczyciele.

Tomasz Komoszyński zawsze marzył, aby być strażakiem. Ukończył Centralną Szkołę PSP w Częstochowie. Pracował w KP PSP w Iławie na stanowisku dowódcy zastępu. Następnie w komendzie miejskiej PSP w Elblągu oraz w komendzie powiatowej PSP w Nowym Dworze Gdańskim. Po ukończeniu studiów inżynierskich w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w 2003 r., zaczął pracę w pionie kontrolno-rozpoznawczym komendy powiatowej w Nowym Dworze Gdańskim. Z czasem awansowany został na dowódcę jednostki ratowniczo-gaśniczej, a w 2008 r. objął stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Nowym Dworze Gdańskim.

W 2010 roku ukończył studia  magisterskie w SGSP. Kontynuował dokształcanie kończąc studia podyplomowe z zarządzania kryzysowego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie i zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy w Wyższej Szkole im. Bogdana Jańskiego w Elblągu. W  2016 r. został powołany na stanowisko Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

5 maja 2018 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, nadał st. bryg. Tomaszowi Komoszyńskiemu stopień nadbrygadiera. Z dniem 31 marca 2020 r. Minister Spraw Wewnętrzych i Administracji powołał nadbryg. Tomasza Komoszyńskiego na stanowisko Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Uczniowie z zapartym tchem słuchali nadbrygadiera T. Komoszyńskiego, który opowiadał  im o swojej pracy, a także wspominał czasy, gdy chodził tutaj do szkoły. Byli bardzo zainteresowani i zadawali wiele pytań dotyczących pracy strażaków, udziału w akcjach ratowniczych, sprzętu strażackiego, drogi do zostania strażakiem.

Pan Tomasz był dumny z tego, że w Hartowcu działa OSP i że do straży należą też uczniowie.

Na koniec spotkania pan Dyrektor w imieniu swoim i uczniów gorąco podziękował gościowi za przybycie i poświęcony czas. Uczniowie wręczyli kwiaty i mały upominek. Gościa zaproszono na kawę i słodki poczęstunek.

Przed odjazdem pan T. Komoszyński obejrzał odnowiony budynek szkolny i teren przy szkole.

Było to niezwykle pasjonujące spotkanie i rozpaliło w niektórych uczniach chęć zostania strażakiem i służenia pomocą innym w potrzebie.

• Dni Bezpiecznego Internetu

• W ramach inicjatywy zaproponowanej przez SaferIternet.pl w naszej szkole od początku lutego do końca marca trwała "kampania" związana z bezpiecznym korzystaniem z przestrzeni wirtualnej. W tym czasie wszyscy uczniowie mieli okazję uczestniczyć w lekcjach on-line prowadzonych przez ekspertów oraz wyeksponować poznane treści poprzez rysunki, plakaty, prezentacje multimedialne oraz profesjonalnie wykonane ulotki informacyjne.

• Wycieczka do Torunia

• 22 marca uczniowie klas 4, 5 i 6 pod opieką pani Magdy, pana Zenka i pani Doroty pojechali na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem programu było obejrzenie spektaklu na podstawie powieści R. Kiplinga "Księga Dżungli". Historia chłopca wychowanego przez wilki bardzo spodobała sie uczniom, a scenografia i choreografia zachwyciła i pobudziła wyobraźnię. Uczniowie uczestniczyli również w seansie w planetarium. Dzięki tej multimedialnej podróży dzieci poznały tajemnice wielu planet i galaktyk. Wyjazd z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Po długim okresie kwarantanny stęskniliśmy się za wyjazdami, które ucząc bawią.