• Międzyszkolna lekcja programowania

• 13 lutego 2023 r. pasjonaci programowania i robotyki z klas 7 i 8 mogli wspónie ze swymi koleżankami i kolegami ze szkół w Koszelewach i Żabinach pobawić się, popracować z robotami Photon oraz z klockami do konstrukcji moblinych. Nowe znajomości w kontekście nauki połączonej z zabawą - i godzina informatyki upłynęła nam błyskawicznie.

• Czy znasz bohaterów lektur?

• We wtorek po feriach zimowych uczniowie starszych klas mieli okazję zmierzyć się z testem znajomości lektur szkolnych. Konkurs odbył się w formie Kahoota a przystąpiło do "walki" 29 uczniów. Istotne było nie tylko wybranie prawidłowej odpowiedzi, ale też czas jej udzielenia. Główną nagrodą była ocena celująca z języka polskiego.

Nasi Zwycięzcy:

1. Maja Fafińska kl 8

2. Daria Rzymowska kl 8

3. Błażej Markowski kl 8

• Nowy sprzęt TIK!

• Zmieniająca się technologia i metodyka pracy wymagają stałego doposażania szkół. Dzięki środkom z funduszy europejskich nasza szkoła otrzymała wysokiej klasy sprzęt komputerowy wraz z  oprogramowaniem, które zapewni narzędzia do prowadzenia lekcji zarówno w trybie zdalnym, jak i stacjonarnym. W tej chwili możemy w pełni korzystać z technologii informacyjno-komunikacyjnej.

• Dzień Babci i Dziadka

• Styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, ale są w nim jednak takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to święto naszych kochanych babć i dziadków. Kiedyś każdy z nas był dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dziadkowie. Obchodzone w styczniu Święto Babci i Dziadka to bardzo ważna uroczystość w kalendarzu Szkoły Podstawowej  w Hartowcu. Tak naprawdę każdego dnia w roku dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki. To właśnie oni potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach dzieci. W tym roku ta niecodzienna uroczystość odbyła się 20 stycznia 2023 r. Wśród zaproszonych gości byli również seniorzy z Jeglii. Dziadkowie i Babcie mieli okazję obejrzeć występ artystyczny przygotowany przez dzieci z oddziału przedszkolnego i klas 1-3. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości. Na sam koniec dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i upominki.

• CHOINKA SZKOLNA 2023

• Impreza choinkowa w naszej szkole odbyła się 19 stycznia. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie, rodzice i nauczyciele. Część artystyczna pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" została przygotowana przez uczniów klas 0-3 pod kierunkiem wychowawców 0-3. Uczniowie świetnie wcielili się w swoje role. Wystąpiły w pięknie przygotowanych strojach, a przedstawienie bardzo podobało sie publiczności. Następnie odwiedził nas Święty Mikołaj. Wręczył dzieciom prezenty i zrobił sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Dużą atrakcją spotkania choinkowego były występy taneczne uczniów od przedszkolaków do ósmoklasistów. Występy przygotowywane były pod czujnym okiem pani Grażyny Wiergowskiej, choć część uczniów przygotowywała swoje układy zupełnie samodzielnie, począwszy od wyboru muzyki, aż po wymyślenie choreografii i stylizacji. Tańce zachwyciły wszystkich oglądających i zostały nagrodzone dużymi brawami.

Na koniec występów artystycznych odbyło się podsumowanie akcji sport challenge "Chodzę, biegam, jeżdżę". 10 osób, które wzięły udział w tych aktywnościach, otrzymały pamiątkowe statuetki. Po uroczystości dzieci bawiły się wspólnie przy muzyce, a rodzice i nauczyciele udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• Dzięki środkom pozyskanym w ramach NPRCz nasza biblioteka szkolna wzbogaciła się o mnóstwo nowych lektur. Również w oddziale przdszkolnym pojawiły się nowe książeczki, które powędrowały do Biblioteczki Przedszkolaka.

• Dzień Kubusia Puchatka

• Jaki dziś dzień? – zapytał Puchatek.
            – Dziś – odpowiedział Prosiaczek. Na to Puchatek:
            – To mój ulubiony dzień.

Rocznicę 141. urodzin A. A. Milne - autora przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu uczciliśmy w Oddziale Przedszkonym wspólnym czytaniem książki "Kubuś Puchatek" oraz wykonaniem prac plastycznych w postaci buźki sympatycznego misia. Coś nam się wydaje, że Kubuś zyskał nowych przyjaciół .... Tym razem w Hartowcu!

• Konkurs recytatorski

• 12 stycznia 2023 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski, którego celem było:
            - dostarczenie uczniom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich;
            - kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich.

W konkursie udział wzięli uczniowie klas 0-8, podzieleni na dwie kategorie wiekowe;
            Kategoria I – klasy 0-3 – recytacja wierszy
            Kategoria II – klasy 4-8 recytacja prozy

Konkurs odbył wieczorem w atmosferze zimowo-świątecznej z udziałem rodziców dzieci biorących udział w konkursie.
            Ocenie podlegała: interpretacja tekstu poetyckiego i prozy oraz ogólne wrażenia artystyczne.

Członkowie Jury w składzie: Dyrektor Szkoły Bogusław Łukwiński, pani Iwona Łukwińska oraz absolwentka szkoły Paulina Jabłońska przedstawili następujące  wynki konkursu:
            W kategorii 0-3
            I miejsce - Fabian Jabłoński (klasa III)
            II miejsce - Kuba Dąbrowski (oddz.przedszkolny)
            oraz dwa wyróżnienia: Lena Jabłońska (klasa I) oraz Liliana Kowalkowska (klasa II).

W kategorii 4-8 jury nie przyznało miejsc, wyróżniono natomiast uczennicę klasy 5 - Stefanię Kowalską.