• GMINNE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

• W dniu 10 marca 2023 r. miały miejsce gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, którego celem jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Eliminacje miały miejsce w budynku strażnicy OSP Rybno. Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Hartowcu reprezentowali: w kategorii klas I – IV Magdalena Kenska i Igor Kowalkowski, w kategorii klas V – VIII Szymon Kowalski i Błażej Markowski. Do etapu Powiatowego przechodzą: Igor Kowalkowski i Szymon Kowalski. Gratulacje!

• Wyjazd na lodowisko

• Tym razem nasi uczniowie z klas 1-8 doskonalili naukę jazdy na łyżwach. 17 lutego byliśmy na lodowisku w Iławie, gdzie pod opieką pani Justyny Pietrzak, Ewy Sochackiej oraz Grażyny Wiergowskiej dzieci bawiły się na lodzie.

• BAL KARNAWAŁOWY

• Szkolny bal karnawałowy jest ulubionym wydarzeniem każdego ucznia. Bale karnawałowe są tak uwielbiane, ponieważ dzieci zakładają na siebie wspaniałe kostiumy i tego jednego dnia mogą być kimkolwiek zechcą – postacią z bajki, zwierzęciem lub magicznym stworem. Z roku na rok dziecięce kostiumy na bal karnawałowy są coraz bardziej kreatywne i zaskakujące. Tak było i w naszej szkole. 15 lutego 2023 roku Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Agnieszką Kowalkowską zorganizował szkolny bal karnawałowy. Lokalne Centrum Aktywności Społecznej w Hartowcu zmieniło się tego dnia w salę balową, w której przez cały wieczór rozbrzmiewały dźwięki muzyki przy dyskotekowych światłach. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami, a nawet niektórymi rodzicami pojawili się przeróżnych, barwnych strojach karnawałowych. Uczestników balu: dzieci, ich rodziców oraz pana Wójta Tomasza Węgrzynowskiego powitał dyrektor szkoły Bogusław Łukwiński i zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. Wśród przygotowanych atrakcji znalazły się: słodki poczęstunek, ciasta, pączki, rogaliki, babeczki. Uczennice klasy 6 przygotowały dla najmłodszych zabawy; z balonami, przechodzenie pod kijem itp. Organizatorzy tego pięknego balu dziękują za pomoc w jego organizacji wszystkim zaangażowanym w jego przygotowanie, szczególne brawa kierujemy pod kierunkiem dja Filipa Dąbrowskiego, bo to przy dźwiękach jego muzyki wszyscy bawili się przednio.

• Narty, narty

• 1 lutego 2023 roku uczniowie klas 4-6 pod opieką p. Grażyny Wiergowskiej i p. Agnieszki Kowalkowskiej pojechali na narty do Lubstynka. Przy pomocy dwóch instruktorów narciarstwa uczyli się jazdy na nartach i doskonalili swoje umiejętności. Pogoda dopisała, a dzieci dzielnie "walczyły". Obyło się bez kontuzji i wszyscy zadowoleni wrócili do domów z nadzieją na kolejny wyjazd.