• WIELOPOKOLENIOWY PIKNIK OD JUNIORA DO SENIORA

• W piątek, 26 maja 2023 r. o godz. 13:00 w Centrum Aktywności Lokalnej oraz na placu przy Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Hartowcu odbył się Piknik Wielopokoleniowy integracyjno – sportowy pn. „Od JUNIORA do SENIORA”. Wydarzenie otworzyli organizatorzy – Dyrektor GOPS-u – Dorota Zielińska oraz Przedstawicielka Fundacji edukacyjno – sportowej „reGeneracja” z Ciechanowa - Katarzyna Szmit, które powitały mieszkańców Hartowca, społeczność szkolną, seniorów oraz zaproszonych gości. Na początek odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Hartowcu. Odbyły się także konkursy wiedzowe a także wystąpili seniorzy, którzy mieli dla dzieci przygotowane zagadki o gminie Rybno – naszym lokalnym domu. Po części oficjalnej przyszedł czas na integrację. Dla wszystkich uczestników pikniku organizatorzy przygotowali szereg atrakcji: wodne kule, walki sumo, dmuchane kule – bubble football, dmuchaną zjeżdżalnię, suchy basen z kulkami, animatorów, malowanie twarzy oraz bogaty poczęstunek przygotowany między innymi przez restaurację „Świtezianka”. Były gry sportowe i zabawy z nagrodami oraz oprawa muzyczna którą serwował DJ. Dodatkowo dzieci odwiedziła Myszka Miki oraz Świnka Peppa z słodkościami. Piknik został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybnie, Gminę Rybno, Fundację edukacyjno – sportową reGeneracja z Ciechanowa we współpracy ze sołectwem i OSP Hartowiec w ramach projektu „Centrum Aktywności Lokalnej w miejscowości Hartowiec w Gminie Rybno” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014-2020.