• SZKOLNE JASEŁKA

• Ostatni dzień nauki w roku 2023 w SP w Hartowcu upłynął w świątecznej atmosferze. W klasach uczniowie mieli wspólne wigilie, dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Kosztowali samodzielnie upieczone i pachnące pierniki. Następnie uczestniczyli w Jasełkach na hali sportowej. Uczniowie klas starszych przygotowali je pod kierunkiem Pani Joanny Wiśniewskiej w formie pantomimy. Piękne stroje i talent aktorski występujących uczniów oraz umiejętnie dobrana muzyka zachwyciły publiczność. W dalszej części uczniowie poszczególnych klas śpiewali kolędy. Na zakończenie Dyrektor Bogusław Łukwiński wręczył nagrody i dyplomy w konkursie rodzinnym na ,,Ozdobę Bożonarodzeniową”. Na konkurs wpłynęło 38 prac. Jury przyznało 5 nagród i 12 wyróżnień.

I miejsce: Natalia Woźniak

II miejsce: Oliwia i Filip Kowalkowscy, Marcin i Tomasz Markowscy

III miejsce: Olga Bartkowska, Amelia Sochacka.

Prace były sprzedawane na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Rybnie a pozyskane pieniądze zasiliły budżet szkoły.

Uroczystość zakończył Pan Dyrektor życząc wszystkim zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

• Kolorowy Potwór

• Dzieci z grupy przedszkolnej 👧🧒uczestniczą w konkursie „Kolorowy Potwór. Nasz przewodnik po świecie emocji” ♥️ organizowanym przez wydawnictwo Mamania. Przedszkolaki podczas zajęć wysłuchały bajki „Kolorowy Potwór” 📚, a następnie rozpoznawały poszczególne emocje. Dzieci „segregowały poplątane emocje” 🟢🔴💙🟡 i wykonały pracę plastyczną według własnego pomysłu.# Mamania 📚

• II JARMARK BOŻONARODZENIOWY

• W sobotę 9 grudnia 2023 r. na targowisku w Rybnie odbył się II Jarmark Bożonarodzeniowy, na który tłumnie przybyli mieszkańcy Rybna oraz okolic. Organizatorami były: Gmina Rybno, Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybnie oraz wszystkie jednostki oświatowe z terenu gminy Rybno. Wszystkich uczestników i przybyłych gości powitał Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski. Uroczystość prowadziła Pani Beata Drzewińska. Podczas jarmarku na uczestników czekało wiele stoisk, które przyciągały swoim zapachem i atrakcyjnym wyglądem. Stragany uginały się od świątecznych dekoracji, ozdób, prezentów i pyszności przygotowanych przez Szkoły, Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia z terenu gminy. Na stoisku SP Hartowiec znalazły się wykonane przez uczniów we współpracy z rodzicami i nauczycielami stroiki wieńce świąteczne, pierniki i ciasta. KGW Hartowiec przygotowało wiele pyszności, m.in. ciepły bigos, swojski chleb ze smalcem, ozdoby świąteczne. Występy artystyczne uczniów z poszczególnych szkół dodały uroku i stworzyły niezapomnianą atmosferę świąt. Z naszej szkoły wystąpili uczniowie z klasy III, IV i V. Zaprezentowali się z tańcem i piosenką. Ponadto w trakcie jarmarku wręczone zostały wyróżnienia wolontariuszom z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który był obchodzony 5 grudnia.  Na jarmarku dużą atrakcją dla dzieci był również Święty Mikołaj. Uroczystość zakończono pokazem ogniowym przygotowanym przez grupę IGNIS z Działdowa. Nad bezpieczeństwem wszystkich czuwali strażacy z OSP Rybno.II Jarmark Bożonarodzeniowy w Rybnie okazał się nie tylko doskonałą okazją do zakupów świątecznych, ale także miejscem, gdzie społeczność lokalna mogła razem świętować, integrować się i cieszyć się wyjątkową atmosferą zbliżających się świąt.