• Dzień Edukacji Narodowej

          • 13 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klasy 8 przedstawili część artystyczną, wyrazili swoją wdzięczność, składając Panu Dyrektorowi, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi serdeczne, wzruszające życzenia, podziękowali za okazane serce oraz dar wiedzy. Apel uświetniły swoim występem przedszkolaki i uczniowie klasy pierwszej prezentując taniec z parasolkami.  Uroczystość została zakończona wręczeniem nagród dla nauczycieli i pracowników obsługi. W tym roku nagrody otrzymali: Nagroda Wójta - p. Lucyna Romanowska. Nagrody Dyrektora: p. Dorota Brzezińska, p. Barbara Brzostek, p. Jacek Dąbrowski, p. Grażyna Wiergowska, p. Joanna Wiśniewska oraz p. Wioletta Chojnacka.

          • Projekty, projekty, projekty...

          • Miło jest nam poinformować, że w wyniku aplikacji o środki zewnętrzne nasza szkoła już w październiku 2022 będzie wyposażona w nową pracownię informatyczną! Spełni się też nasze marzenie o nowoczesnej pracowni językowej na 18 stanowisk wraz z monitorem interaktywnym 75 cali oraz pomocami i oprogramowaniem do nauki języków obcych. Łącznie obydwie pracownie to koszt prawie 130 tyś zł. 

            Z kolei UKS" Szuwarek" otrzyma od Lasów Państwowych 10 tyś. zł. na realizację zadania "Leśny Triatlon" w ramach programu "Sportowa Natura" .

          • Wyjazd na basen

          • 9 września rozpoczęliśmy cykliczne wyjazdy na basen. Prezentujemy zdjęcia z naszego pierwszego pobytu 🙂

          • Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

          • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

            1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. Najpierw uczniowie, rodzice i nauczyciele  uczestniczyli we Mszy świętej w kościele. Dalsza uroczystość odbywała się na sali gimnastycznej. Odśpiewano hymn państwowy. Pan Dyrektor Bogusław Łukwiński powitał obecnych, podał przydział klas i przedstawił wychowawców.

            Wychowawstwa:

            kl. 0 - p. Justyna Pietrzak

            kl.1 - p. Barbara Brzostek

            kl. II - p. Lucyna Romanowska

            kl. III - p.Iwona Łukwińska

            kl. IV - p. Jacek Dąbrowski

            kl. V - p. Zenon Laskowski

            kl. VI - p. Dorota Brzezińska

            kl. VII - p. Grażyna Wiergowska

            kl. VIII - p. Agnieszka Kowalkowska

            Następnie uczniowie spotkali się ze swymi wychowawcami w klasach.  

          • Zakończenie roku szkolnego

          • 24 czerwca 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Najpierw uczestniczyliśmy we Mszy świętej w kościele, dalsza część odbywała się na sali gimnastycznej. Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną przygotowaną dla pani Małgorzaty Nichczyńskiej, która po 40 latach pracy w szkole odeszła na emeryturę. Uczniowie wierszem, piosenką i tańcem dziękowali pani M. Nichczyńskiej za trud włożony w edukację i wychowanie młodego pokolenia. Słowa podziękowania i życzenia złożył również obecny na uroczystości Pan Wójt Tomasz Węgrzynowski oraz Dyrektor Szkoły Bogusław Łukwiński. Słowa wdzięczności za wieloletnią pracę  popłynęły również od rodziców. W ich imieniu Rada Rodziców złożyła życzenia i wręczyła nauczycielce na pamiątkę piękny kwiat.

            Dyrektor Bogusław Łukwiński oraz uczniowie klasy V podziękowali też pani Magdalenie Karbowskiej, która opuszcza naszą szkołę i zmienia miejsce pracy. W dalszej części miało miejsce wręczenie nagród książkowych przedszkolakom i uczniom wyróżniającym się w nauce.

            Przedszkole

            Lena Jabłońska

            Jakub Dąbrowski

            Oskar Ćwikliński

            Filip Kowalkowski

            Klasa I

            Filip Trzciński

            Wiktor Labicki

            Klasa II

            Kornelia Kowalkowska

            Oliwia Kowalkowska

            Fabian Jabłoński

            Klasa III

            Weronika Dembkowska

            Marta Kowalska

            Hubert Labicki

            Jakub Nowakowski

            Klasa IV

            Tomasz Markowski

            Klasa V

            Maja Żuralska

            Zuzanna Sendecka

            Milena Kowalkowska

            Sandra Laskowska

            Martyna Dąbrowska

            Filip Dąbrowski

            Amelia Sochacka

            Malwina Kozicka

            Maja Trzcińska

            Roksana Mówińska

            Klasa VII

            Zofia Jabłońska

            Roksana Wiśniewska

            Dawid Aleksandrowicz

            Błażej Markowski

            Paweł Aleksandrowicz

            Szymon Załoga

            Klasa VIII

            Izabela Cichorska

            Kinga Dąbrowska

            Bartłomiej Kenski

            Zosia Sowińska

            Nikola Sypucińska

            Podczas uroczystości nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły. Uczniowie klasy 8 przekazali go uczniom klasy 7. Chorążym został Szymon Załoga, a przybocznymi Zofia Jabłońska i Roksana Wiśniewska. Na zakończenie Pan Dyrektor życzył wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. 

          • Pożegnanie...

          • Wszystko ma swój czas. 22 czerwca 2022 roku Rada Pedagogiczna i pracownicy obsługi oraz uczniowie klasy siódmej zostali zaproszeni przez rodziców i uczniów klasy ósmej na pożegnalny wieczorek. Podczas uroczystości uczniowie klasy ósmej podziękowali za osiem lat spędzonych w szkole, za edukację i wychowanie. Młodzież została natomiast pożegnana przez swoje koleżanki i kolegów z klasy siódmej. Zabawna część artystyczna wzbudziła wiele emocji, a odpowiednio dobrane upominki będą przypominać szkolne znajomości. Wieczorek upłynął w bardzo serdecznej atmosferze. Dziękujemy rodzicom za tak miłe pożegnanie, a uczniom życzymy wszystkiego najlepszego, samych sukcesów i dziękujemy za Wasz wysiłek włożony w naukę, za wszystkie przeżyte radości i smutki. Na zawsze pozostaniecie w naszych sercach.

          • Wycieczka do Olsztyna

          • 22 czerwca 2022 r. odbył się wyjazd edukacyjno - rekreacyjny do Olsztyna. W wycieczce uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie z  kl. I, kl. II  i  kl. IV. Pierwszym punktem był Olsztyński Teatr Lalek, gdzie dzieci obejrzały spektakl "Niebieski Piesek". Sztuka znakomitego węgierskiego dramaturga opowiadająca o pewnej psiej rodzinie, w której na świat przychodzi szczeniaczek o niebieskiej sierści. Oburzeni mieszkańcy podwórka grożą wszystkim wyrzuceniem. Mały odmieniec, nie chcąc narazić najbliższych na przykrości, decyduje się opuścić dom. Jego wędrówka w świat to jedno pasmo drwin, upokorzeń i szykan. Niczym Andersenowskie Brzydkie Kaczątko z powodu swej inności nigdzie nie znajduje zrozumienia. Do czasu, gdy spotyka takiego samego odmieńca jak on - marynarza o rudych włosach. Niebieski i rudzielec zaprzyjaźniają się i postanawiają stawić czoła bezmyślności i nietolerancji otoczenia. Kolejny punkt wycieczki to Wamiolandia. Frajdą dla przedszkolaków było korzystanie z atrakcji typu: zjeżdżalnie, baseny z kulkami, trampoliny, wspinaczki… Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w McDonald’s. Dzieciom dopisywały humory i z entuzjazmem dzieliły się wrażeniami z wycieczki. Z uśmiechem na twarzach, troszkę zmęczone, ale pełne wrażeń i przeżyć wróciły do domu. 

          • Mecz siatkówki

          • 17.06 już jedenasty raz odbyło się spotkanie absolwentów szkoły kontra nauczyciele w piłce siatkowej. Jak zawsze było dużo zabawy i emocji. Wszyscy starali się grać jak najlepiej przy dopingu społeczności szkolnej. 

          • Wycieczka do Gdańska

          • 8 czerwca uczniowie klasy 5 pojechali na wycieczkę do Gdańska. Celem wycieczki było: poznanie historii i zabytków Gdańska, budzenie wśród uczniów patriotyzmu i świadomości narodowej, integracja uczniów, oraz stworzenie możliwości korzystania z aktywnego wypoczynku. Pierwszy punktem naszej wyprawy był rejs statkiem na Westerplatte. Dawna placówka wojskowa znajdująca się na półwyspie Westerplatte w Gdańsku to jeden z największych symboli waleczności naszych żołnierzy, o którym jeszcze w czasie wojny pisał Konstanty Ildefons Gałczyński w "Pieśni o żołnierzach z Westerplatte". Obecnie na półwyspie znajduje się okazały pomnik upamiętniający wybuch II wojny światowej. Następnie pojechaliśmy do Teatru Szekspirowskiego. Najpierw dowiedzieliśmy się sporo na temat historii teatru. Potem zwiedzaliśmy teatr, który dzięki nowoczesnej technologii posiada wiele możliwości, można tu uzyskać zarówno scenę włoską, jak i scenę elżbietańską. Sala posiada otwierany dach. W ofercie teatru znajduje się Festiwal Szekspirowski, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem.  Po wyjściu z teatru zwiedzaliśmy z przewodnikiem stare miasto w Gdańsku. Rozpoczęliśmy od Bramy Wyżynnej spacerowaliśmy ulicą Długą, poznając historię i zabytki miasta. Skręciliśmy też do Bazyliki Mariackiej. Następnie wróciliśmy na ul. Długą i doszliśmy do Bramy Zielonej, przeszliśmy wzdłuż Motławy i dotarliśmy do Żurawia - zabytkowego dźwigu portowego, jednej z wodnych bram Gdańska. Spacer zakończyliśmy na uroczej ul. Mariackiej. Po zwiedzaniu Gdańska pojechaliśmy do Parku Rozrywki Loopys World. Tu uczniowie spędzili aktywnie czas wspólnie się bawiąc. Po wizycie w parku wyruszyliśmy w drogę do domu, trochę zmęczeni, ale usatysfakcjonowani. Była to wycieczka pełna wrażeń, emocji, wiedzy, mile spędzonego, czasu tym bardziej, że udało się nam również zobaczyć nasze polskie morze:)

          • INREGRACYJNE ZAJĘCIA TERENOWE

          • 3 czerwca wyjechaliśmy z grupą uczniów z SP Luszowice i Hartowiec nad Jezioro Kiełpińskie. Pan przewodnik z Welskiego parku Krajobrazowego zorganizował nam zajęcia w postaci gry terenowej Questing - "Poszukiwacze skarbów WPK". Gra odbyła się ścieżką wokół Jeziora Kiełpińskiego. Celem zajeć było miłe spędzenie czasu nad jeziorem oraz poznanie informacji dotyczących fauny i flory Welskiego Parku Krajobrazowego

          • WYCIECZKA DO GRUNWALDU I OLSZTYNKA

          • 2 czerwca 2022 r. goście  z Luszowic wraz z grupą uczniów naszej szkoły byli na wycieczce w Grunwaldzie i w Olsztynku. Po polach grunwaldzkich oprowadzała nas pani przewodnik. Uczniowie mieli okazję zobaczyć miejsce historycznej bitwy z 1410 roku i dowiedzieć się wielu ciekawych faktów z nią związanych. Odwiedzili Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej, gdzie mogli obejrzeć zbroje, hełmy, armaty, broń, której używano podczas bitwy. Poznali również biografię króla Władysława Jagiełły. Zobaczyli też krótki film, będący analizą obrazu Jana Matejki ,,Bitwa pod  Grunwaldem".Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Hucie szkła artystycznego w Olsztynku. Uczniowie byli niezwykle zainteresowani opowiadaniem pracownika huty, na temat pieca hutniczego, etapów produkcji szkła, narzędzi używanych do jego produkcji. Byli pod wrażeniem jego umiejętności w tworzeniu różnych wyrobów. Na oczach widzów pan wykonał ptaka, łabędzia i kwiata.Następnie dzieci były w skansenie. Miały okazję zobaczyć dawne wiejskie chaty pokryte strzechą, ich wnętrza, kościół, szkołę, karczmę, drewniany wiatrak. Poznały zajęcia ludności, narzędzia używane przez nich w codziennym życiu i w polu. Opowiadanie pani przewodnik było żywą lekcją historii.

          • DYSKOTEKA INTEGRACYJNA

          • W środę 1 czerwca odbyła się dyskoteka dla uczniów naszej szkoły i gości z Luszowic. Podczas wieczoru uczniowie śpiewali swoje wybrane utwory anglojęzyczne i polskie oraz tańczyli przy swoich ulubionych piosenkach. Oto zdjęcia z tej wieczornej imprezy. 

          • Uroczyste otwarcie naszej odmienionej szkoły

          • 19 maja 2022 r. odbyło się uroczyste otwarcie 150 - letniej Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Hartowcu po przeprowadzonej termomodernizacji i remoncie. W szkole wymieniono m.in. dach, okna, drzwi, podłogi, ocieplono ściany. Ponadto została zamontowana instalacja fotowoltaiczna. Dzięki temu poprawiła się nie tylko energooszczędność i wpływ na środowisko, ale przede wszystkim estetyka zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.  W tym dniu obchodzone było również Święto Szkoły związane z patronką Marią Konopnicką, a rok 2022 jest wszak rokiem M. Konopnickiej.

            W uroczystości wzięli udział  m.in.: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Warmińsko - Mazurski Kurator Oświaty  Krzysztof  Marek Nowacki, Poseł Rzeczypospolitej – Robert Gontarz, Starosta Powiatu Działdowskiego – Paweł Cieśliński, Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Przewodniczący Rady Gminy Rybno – Piotr Kornatowski, Radni Gminy Rybno – Joanna Słupska i Sylwester Kasprowicz. A także przedstawiciele województwa, sołtysi, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych, prezesi stowarzyszeń, KGW i OSP, mieszkańcy oraz społeczność szkolna.

            Rozpoczęto od  wprowadzenia sztandaru szkoły i zaśpiewania hymnu państwowego. Następnie Pan Dyrektor Szkoły Bogusław Łukwiński gorąco powitał przybyłych gości, rodziców, pracowników szkoły i uczniów. Serdecznie podziękował instytucjom, sponsorom, rodzicom i  tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasza szkoła wygląda tak pięknie. Przedstawił także krótki rys historyczny szkoły.  W dalszej części głos zabrali przedstawiciele władz.

            Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program artystyczny oparty na motywach "Małego Księcia".  Przedstawienie wzbogaciły i uświetniły bardzo widowiskowe pokazy taneczne.Po części artystycznej wszyscy udali się nad pobliskie jezioro, na którym  odbył się pokaz żeglarski. Uczniowie z Klubu ,,Szuwarek" zaprezentowali swoje umiejętności pływając na łódkach. Po części oficjalnej goście udali się na posiłek do Pensjonatu Aga. 

          • Wycieczka do Torunia

          •        24 maja 2022r. uczniowie klas młodszych uczestniczyli w wycieczce do Torunia.

                  Wycieczka ta odbyła się w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą ,,Poznaj Polskę". Wniosek złożony przez dyrektora Szkoły Podstawowej  im. M. Konopnickiej w Hartowcu o udzielenie wsparcia finansowego na realizację wycieczki został pozytywnie zatwierdzony. W związku z tym nasi uczniowie uzyskali duże dofinansowanie do wyjazdu. Obejmowało ono przejazd,  bilety wstępu i wyżywienie.

                   Dla wycieczki jednodniowej należało wybrać z katalogu wskazanego przez MEiN dwa miejsca zwiedzania. W Toruniu było to Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Żywe Muzeum Piernika.

                   Rozpoczęliśmy od Muzeum Piernika. Dzieci miały okazję pod okiem pracowników muzeum własnoręcznie przygotować ciasto, wałkować je i uformować pierniki, które potem trafiły do pieca. Następnie dzieci z uwagą wysłuchały historii o pieczeniu pierników w Toruniu, zobaczyły dawne urządzenia do wyrobu ciasta i sposób ozdabiania pierników.

                 Na koniec dzieci otrzymały w prezencie upieczone pierniki. Kupiły też pamiątki .

                 Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie CN Młyn Wiedzy. Tutaj obejrzeliśmy wystawy na 5 piętrach budynku.  Z wielkim zainteresowaniem uczniowie oglądali nowinki techniczne,  dotykali urządzeń, przeprowadzali doświadczenia, uczyli się przez zabawę.

                   Potem udaliśmy się do restauracji, gdzie czekał przygotowany pyszny obiad: zupa, frytki i nuggetsy oraz kompot.

                   Pełni wrażeń i miłych wspomnień wróciliśmy do Hartowca.

          • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • 6 maja 2022 r. odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. Podczas części artystycznej uczniowie przypomnieli co to jest konstytucja i jak wielkie znaczenie miała ona dla Polaków w ówczesnych czasach. Została uchwalona w 1791 roku i była pierwszą konstytucją w Europie a drugą na świecie. Zebrani mogli też wysłuchać krótkiej prezentacji, w której zostali przedstawieni twórcy konstytucji oraz jej główne postanowienia. Na zakończenie mali artyści ubrani w biało - czerwone stroje  zatańczyli krakowiaka.

          • Konkurs Recytatorski Najmłodszych

          • 28 kwietnia w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski, w którym udział wzięły dzieci z oddziału przedszkolnego. Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, prezentowanie umiejętności dzieci, jak również zachęcanie do występów przed publicznością. Występy oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: 3 - 4 – latki oraz 5 - 6 - latki.

            Laureaci:

            W kategorii wiekowej 3-4 – latki:

            I miejsce: Lena Stuczyńska

            II miejsce: Filip Kowalkowski

            III miejsce: Martin Rzymowski

            W kategorii wiekowej 5-6- latki:

            I miejsce: Jakub Dąbrowski

            II miejsce: Weronika Sochacka

            III miejsce: Michał Żuralski

            Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się niebywałymi zdolnościami recytatorskimi. GRATULACJE  DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW KONKURSU!!!

          • Dzień Ziemi

          • Z okazji Dnia Ziemi odbył się w naszej szkole, po czym wyszliśmy w teren pozbierać śmieci. W apelu wystąpili uczniowie klasy V, którzy przedstawili informacje na temat zagrożeń wynikających z negatywnej działalności człowieka w środowisku, zwrócili także uwagę na skutki nadmiernej eksploatacji zasobów przyrody. Uświadamiano jak ważną rolę w przyrodzie pełnią lasy, jaki jest stan naszych rzek, poruszono też problematykę związaną z odpadami. Uczniowie apelowali o właściwe zachowanie wobec przyrody. Podpowiadali poprzez jakie działania na co dzień można przyczynić się do jej ochrony. Uświadamiali, że Ziemia to nasz wspólny dom, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za stan naszej planety. Tak, więc jeszcze raz apelujemy: Dbajmy o Ziemię! Nie tylko w dniu Jej święta lecz każdego dnia!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Hartowcu, 13-220 Rybno
      • (23) 696 60 28
      • Hartowiec 40 13-220 Rybno Poland
      • Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Hartowcu (adres: Hartowiec 40, 13-220 Rybno) jako Administratora danych, w celu zrealizowania Twojej sprawy. Jeżeli chcesz skontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych, którym jest Pani Justyna Jabłonka - napisz pod adres e-mail: iod@gminarybno.pl Twoje dane będziemy przechowywać do czasu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz, wygaśnięcia ewentualnych roszczeń z nią związanych lub momentu wygaśnięcia obowiązków przechowywania danych wynikających z przepisów prawa. Przysługuje Ci prawo dostępu do Twoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie – po spełnieniu określonych w RODO przesłanek. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeżeli tego nie zrobisz nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować, a tym samym załatwić Twojej sprawy.
      • Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Justyna Jabłonka, e-mail: iod@gminarybno.pl
    • Logowanie